44A0111-26-2-US
DigiKey Part Number
A132378-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
44A0111-26-2-US
Description
HOOK-UP DL STRND 26AWG RED FEET
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
26 AWG Hook-Up, Dual Wall Wire 19/38 Red 600V Enter Number of Feet in Order Quantity
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.034" (0.86mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.0031" (0.080mm)
Series
Length
Enter Number of Feet in Order Quantity
Packaging
Digi-Spool®, Continuous Spool
Voltage
600V
Part Status
Active
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C