44A0111-26-4-US
DigiKey Part Number
44A0111-26-4-US-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
44A0111-26-4-US
Description
HOOK-UP DL WALL STRND 26AWG YLW
Manufacturer Standard Lead Time
51 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
26 AWG Hook-Up, Dual Wall Wire 19/38 Yellow 600V
Category
Jacket (Insulation) Material
Mfr
Jacket (Insulation) Diameter
0.034" (0.86mm)
Series
Jacket (Insulation) Thickness
0.0031" (0.080mm)
Packaging
Bulk
Voltage
600V
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C