55A0111-14-9
DigiKey Part Number
A132382-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
55A0111-14-9
Description
HOOK-UP STRND 14AWG WHITE FEET
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
14 AWG Hook-Up Wire 19/27 White 600V Enter Number of Feet in Order Quantity
Category
Jacket (Insulation) Material
Mfr
Jacket (Insulation) Diameter
0.085" (2.16mm)
Series
Length
Enter Number of Feet in Order Quantity
Packaging
Digi-Spool®, Continuous Spool
Voltage
600V
Part Status
Active
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C