55A0111-22-92
DigiKey Part Number
55A0111-22-92-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
55A0111-22-92
Description
HOOK-UP STRND 22AWG 600V W/R
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 AWG Hook-Up Wire 19/34 White, Red Stripe 600V
Category
Conductor Material
Jacket (Insulation) Diameter
0.043" (1.09mm)
Packaging
Bulk
Voltage
600V
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Cable Type
Jacket Color
Wire Gauge
Qualification
MIL-W-22759 and MIL-C-27500
Conductor Strand
19/34
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
Available To Order
Check Lead Time
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
HOOK-UP STRND 22AWG 600V BK FEET
In-Stock: 18139
HOOK-UP STRND 22AWG ORANGE FOOT
In-Stock: 5480
HOOK-UP STRND22AWG600VGREEN FEET
HOOK-UP STRND 22AWG 600V WHT/BLK
HOOK-UP STRND 22AWG 600V WHT/ORG