SM72295MA/NOPB
DigiKey Part Number
SM72295MA/NOPB-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SM72295MA/NOPB
Description
IC PHOTO FULL BRIDGE DR 28SOIC
Customer Reference
Detailed Description
Photovoltaics PMIC 28-SOIC
EDA/CAD Models
SM72295MA/NOPB Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Voltage - Supply
3V ~ 7V, 8V ~ 14V
Manufacturer
Texas Instruments
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tube
Package / Case
28-SOIC (0.295", 7.50mm Width)