K104K15X7RF5UK5 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 17 614
Datasheet
Upgrade
In Stock: 2 242
Datasheet
Similar
Similar
KEMET
KEMET
0.1 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R Radial
K104K15X7RF5UK5
DigiKey Part Number
K104K15X7RF5UK5-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
K104K15X7RF5UK5
Description
CAP CER 0.1UF 50V X7R RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
K104K15X7RF5UK5 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Applications
Series
Mounting Type
Packaging
Tape & Box (TB)
Package / Case
Radial
Part Status
Active
Size / Dimension
0.157" L x 0.102" W (4.00mm x 2.60mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.295" (7.50mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)