K104K20X7RH5UK5 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 16 016
Datasheet
Similar
In Stock: 7 280
Datasheet
KEMET
In Stock: 592
KEMET
In Stock: 892
0.1 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R Radial
K104K20X7RH5UK5
DigiKey Part Number
K104K20X7RH5UK5-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
K104K20X7RH5UK5
Description
CAP CER 0.1UF 100V X7R RADIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
K104K20X7RH5UK5 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.335" (8.50mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)