Image for SMAJ18CA-E3/5A is not available
SMAJ18CA-E3/5A
DigiKey Part Number
SMAJ18CA-E3/5AGITR-ND - Tape & Reel (TR)
SMAJ18CA-E3/5AGICT-ND - Cut Tape (CT)
SMAJ18CA-E3/5AGIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMAJ18CA-E3/5A
Description
TVS DIODE 18VWM 29.2VC DO214AC
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
29.2V Clamp 13.7A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA)
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
13.7A
Mfr
Power - Peak Pulse
400W
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Surface Mount
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
18V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
20V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
29.2V