V35PW15-M3/I
DigiKey Part Number
112-V35PW15-M3/ITR-ND - Tape & Reel (TR)
112-V35PW15-M3/ICT-ND - Cut Tape (CT)
112-V35PW15-M3/IDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
V35PW15-M3/I
Description
DIODE SCHOTTKY 150V 35A SLIMDPAK
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Diode 150 V 35A Surface Mount SlimDPAK
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
V35PW15-M3/I Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Mfr
Current - Reverse Leakage @ Vr
250 µA @ 150 V
Series
Capacitance @ Vr, F
1620pF @ 4V, 1MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
Technology
Supplier Device Package
SlimDPAK
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
150 V
Operating Temperature - Junction
-40°C ~ 150°C
Current - Average Rectified (Io)
35A
Base Product Number
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1.4 V @ 35 A