TFA20C02DBER is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Susumu
In Stock: 501
Datasheet
Parametric Equivalent
Susumu
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 0
RF Attenuators 2dB 0 Hz ~ 20 GHz 50 Ohms 100mW 0805 (2012 Metric)
TFA20C02DBER
DigiKey Part Number
273-TFA20C02DBERTR-ND - Tape & Reel (TR)
273-TFA20C02DBERCT-ND - Cut Tape (CT)
273-TFA20C02DBERDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TFA20C02DBER
Detailed Description
Category
Attenuation Value
2dB
Frequency Range
0 Hz ~ 20 GHz
Series
Power (Watts)
100mW
Impedance
50 Ohms