TFA20C10DBER
DigiKey Part Number
273-TFA20C10DBERTR-ND - Tape & Reel (TR)
273-TFA20C10DBERCT-ND - Cut Tape (CT)
273-TFA20C10DBERDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TFA20C10DBER
Detailed Description
RF Attenuators 10dB 0 Hz ~ 20 GHz 50 Ohms 100mW 0805 (2012 Metric)
Category
Attenuation Value
10dB
Frequency Range
0 Hz ~ 20 GHz
Series
Power (Watts)
100mW
Impedance
50 Ohms