LMZ14202HTZE/NOPB
DigiKey Part Number
LMZ14202HTZE/NOPB-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LMZ14202HTZE/NOPB
Description
DC DC CONVERTER 5-30V
Detailed Description
Non-Isolated PoL Module DC DC Converter 1 Output 5 ~ 30V 2A 6V - 42V Input
EDA/CAD Models
LMZ14202HTZE/NOPB Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tube
Efficiency
97%
Size / Dimension
0.40" L x 0.39" W x 0.18" H (10.2mm x 9.9mm x 4.6mm)
Voltage - Input (Min)
6V
Voltage - Input (Max)
42V
Current - Output (Max)
2A