LMZ14202HTZX/NOPB
DigiKey Part Number
296-48601-2-ND - Tape & Reel (TR)
296-48601-1-ND - Cut Tape (CT)
296-48601-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LMZ14202HTZX/NOPB
Description
DC DC CONVERTER 5-30V
Detailed Description
Non-Isolated PoL Module DC DC Converter 1 Output 5 ~ 30V 2A 6V - 42V Input
EDA/CAD Models
LMZ14202HTZX/NOPB Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Efficiency
97%
Size / Dimension
0.40" L x 0.39" W x 0.18" H (10.2mm x 9.9mm x 4.6mm)
Voltage - Input (Min)
6V
Voltage - Input (Max)
42V
Current - Output (Max)
2A