M50-9022542
DigiKey Part Number
952-2864-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
M50-9022542
Description
IDC F/M 25POS RIBBON CBL ASSY
Detailed Description
50 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Plug 0.984' (300.00mm, 11.81")
EDA/CAD Models
M50-9022542 Models
Category
Pitch - Connector
0.050" (1.27mm)
Manufacturer
Harwin Inc.
Pitch - Cable
0.025" (0.64mm)
Series
Length
0.984' (300.00mm, 11.81")