EEE-HAH330UAP is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Panasonic Industry
In Stock: 5 964
Datasheet
Upgrade
Panasonic Industry
In Stock: 13 948
Datasheet
Similar
Similar
In Stock: 17
In Stock: 286
In Stock: 24
Chemi-Con
Chemi-Con
Nichicon
Nichicon
In Stock: 488
33 µF 50 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C
EEE-HAH330UAP
DigiKey Part Number
PCE4715TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EEE-HAH330UAP
Description
CAP ALUM 33UF 20% 50V SMD
Detailed Description
EDA/CAD Models
EEE-HAH330UAP Models
Ripple Current @ Low Frequency
70 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
119 mA @ 10 kHz
Size / Dimension
0.315" Dia (8.00mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.244" (6.20mm)
Tolerance
±20%
Surface Mount Land Size
0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Voltage - Rated
50 V
Mounting Type
Lifetime @ Temp.
1000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C