UTS6JC12E10S
DigiKey Part Number
SOU1519-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
UTS6JC12E10S
Description
CONN PLUG FMALE 10P SOLDER CUP
Detailed Description
10 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Solder Cup
EDA/CAD Models
UTS6JC12E10S Models
Features
Backshell, Coupling Nut, UV Resistant
Current Rating (Amps)
4.5A
Voltage Rating
250V
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C